Prosinec 2015

Vděčné Vánoce

23. prosince 2015 v 12:07 | Janah
Vždycky jsem litovala, že neslavíme Díkůvzdání. Krocana bych oželela, ale myslím, že alespoň jednou za rok je dobré se na chvíli zastavit a uvědomit si, že i když třeba není politická situace růžová, prezident se zase zachoval jako hulvát, soused nás nezdraví, dítě nosí ze školy špatné známky a bolí nás kolena, je toho spoustu, za co můžeme, a měli bychom být, vděční.

A o Vánocích je na to pro nás "díkůnevzdávance" velmi dobrý čas, abychom alespoň trochu naplnili ducha Vánoc a nesklouzli jen k honění se za dárky a za perfektní štědrovečerní tabulí.


Nejtěžší je s tím začít, potom už to jde samo a na Vánoce si navíc můžeme dovolit být i trochu sentimentální. Zkuste to tedy se mnou - jsem vděčná za to, že mám co jíst, mám kde bydlet a v rodině jsme všichni zdraví a máme se rádi.

Jsem vděčná za to, že mám kolem sebe skvělé lidi, ať už jsou jakékoli národnosti, že si můžu užívat toho nejlepšího ze švédské a české přírody a že se mi občas něco z toho podaří zachytit fotoaparátem.

Jsem vděčná za to, že už sedm let jste mými virtuálními přáteli a stále hojně navštěvujete tento blog, píšete komentáře a posíláte mi zprávy.

Jsem vděčná za přítomný okamžik, za malé drobečky každodenní krásy a štěstí.

Přeji Vám všem krásné Vánoce a v novém roce mnoho důvodů k vděčnosti!

Ledové lázně

6. prosince 2015 v 19:58 | Janah |  Facebookové echo

Od roku 1907 do roku 1952 fungovaly v Örebru takzvané Studené (Ledové) lázně. Nacházely se kousek od centra města a sloužily všem, kdo pociťovali potřebu se v zimě smočit v místní řece. Tento snímek z padesátých let svědčí o dvou věcech, za prvé, že zimy dřív býlaly jak se patří, a že pánové na fotografiích už tenkrát zatahovali břicha.