Září 2015

VÍTE, ŽE...

23. září 2015 v 18:15 | Janah |  Facebookové echo
...podzimní rovnodennost se švédsky řekne "höstdagjämningen" a nastala tu úplně stejně jako u nás v Česku, tedy dnes v 10,20 LČ?Poznámka: Zkouším zavést novou rubriku, protože někteří z vás Facebooku usilovně vzdorují, budu tu některé vybrané příspěvky z něj zveřejňovat také. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Open Art 2015 (III. díl)

15. září 2015 v 21:07 | Janah |  Fotoreportáže
Dnes do toho skočíme rovnýma nohama, stejně jako tenhle viselec od Davida Černého.Také jsem vám slíbila, že pohlédte státníkovi do očí. A svůj slib plním - k soše na podstavci, co stojí na náměstí, nám umělec přistavěl žbrdlení se schůdky, a tak jsme mohli státotvorné soše pohlédnout z očí do očí, jako rovný s rovným...(Vpravo je vidět lešení).A když už jsem u těch neobvyklých pohledů, nemohu pominout cyklisty na řece.Že ne vše, co zrezivělo, patří do sběru, dokazuje autorka těchto doslova železných děl.Jedno z děl, které na mne nejvíc zapůsobilo, se jmenuje "Nedotknutelní", ale já jsem si ho pojmenovala jinak - "Ukřižovaní". Nad fotografiemi autora je nad čím se zamyslet...
Abych téma trochu odlehčila, tak nakonec nabízím variaci na téma "Oslíčku, otřes se!"Pokud vám to ještě nestačilo, nebo chcete-li vidět děl víc, navštivte tyto oficiální stránky Open Art, vřele doporučuji. Najdete tam ještě víc Ukřižovaných, podivnou pavučinu na naší radnici a mnoho a mnoho dalšího. Nebojte se, abyste se zorientovali, nemusíte umět švédsky ani anglicky.