Květen 2015

Trh starožitností

22. května 2015 v 17:15 | Janah |  Fotoreportáže
Nedávno jsme navštívili trh se starožitnostmi, abychom zjistili, že pro Švédy je starožitnost poměrně široký pojem a vejde se do něho kde co. Trh se konal v místním skanzenu (což je mimochodem švédský vynález).


Hned na začátku stál, jako obvykle, stánek s plechovkami od místních sušenek, které už se ovšem nevyrábějí.


A hned za nimi stánek, kde se zasnažili věci k prodeji naaranžovat, což mám ráda, jelikož se to dobře fotí. Jen trochu nechápu, proč bych si měla kupovat fotografie cizích lidí, ale proti gustu...U tohle stánku se slavnými rodáky jsme se zdrželi déle, jelikož jakmile majitelé zjistili, že jsme z Čech, podali nám vyčerpávající výklad o paralelách místního básníka s naším Kafkou (jaká úleva jednou slyšet, že někdo ví, kdo to byl). Posléze byl pán manželkou vyzván k recitaci nejznámějšího díla tohoto básníka, čehož zklamaně po pěti minutách zanechal, vzhledem děsu v našich očích poznav, že téměř ničemu nerozumíme. (Ale knihu doma máme).


Naučný stánek vystřídala klasika, krásné kožené rukavičky...


...a Dalarnští koníci.


Nebo byste raději domů vycpanou lišku? Měli i ptáčky, a překvapilo mne, jaký je o ně zájem.


Na závěr trochu ponaučení. Závěsná tabule se nás ptá: "Proč byl hoch přejet?"


A na úplný konec- je tu teď nechvalným zvykem, že každý obchod a prodejní akce má svého žebráka. Tu je ten "přidělený" na trh starožitností. O tom proč to tak je, zase někdy příště.

Co byste si na tomto trhu koupili vy? A víte vůbec proč byl chlapec přejet?