Březen 2013

Veselé Velikonoce! Glad påsk!

30. března 2013 v 16:00 | Janah
O oslavách švédských Velikonoc jsem tu psala už několikrát, a svoji případnou zvědavost můžete ukojit například zde. Dodržím ale tradici přání s receptem, a jeden velikonoční vám dnes nabídnu.

Ale nejdřív si, tak jako angličané, pojďme popovídat o počasí - vím, že se vzhledem k počasí, které vládne v Česku vystavuji nebezpečí zavržení tohoto blogu, ale už třetí týden nám tu dennodenně svítí sluníčko, a já už jsem z toho unavená a bolí mě oči. Ne, že bych chtěla sníh, ale zapršet by mohlo - hrozně se tu práší. A jestli se domníváte, že sluníčko popostrčilo přírodu a všude tu vládne zeleň, tak to jste na omylu - vzhledem k jasnému počasí tu v noci hodně mrzne - mínus deset, to je taková průměrná teplota. Všude ještě leží sníh a ve městě jeho škaredé zbytky. Vítr zvedá prach a odpadky, nemá smysl mýt auto nebo okna... Třeba vás to utěší. Nebo ne, a v tom případě se pusťte do přípravy tohoto velikonočního receptu.


Recept je to prostinký, ale nabízím vám ho, jelikož je letošním velikonočním číslem jedna a zveřejnil ho snad každý švédský časopis.

Velikonoční skořápky s míchanicí a krevetami
2lž másla
8 vajec
4lž mléka
3lž nasekané pažitky
špetka soli

12-16 ks vyloupaných krevet
2lž jemně sekaného kopru
skořápky od vajíček

Na pánvi rozpusťte máslo, vidličkou prošlehejte vece s mlékem a solí, přidejte pažitku. Nalijte vejce na pánev, a míchejte ode dna, dokud nebudou krémová. Míchanými vejci naplňte vymyté skořápky a navrch obložte krevetami smíchanými s koprem.

Toť vše.

Přeji vám krásné Velikonoce a v brzké době změnu počasí k lepšímu.