Únor 2013

Surströmming - delikatesa nebo biologická zbraň?

26. února 2013 v 15:02 | Janah |  Vejrárna
Surströmming jsou vlastně zkvašení sledi v plechovce. Tak proč ten divný nadpis, u něčeho tak normálně nudného, ptáte se asi, ale nebojte, hned vám poskytnu vysvětlení.

Vše začalo někdy ve 16. století, kdy se král Gustav I.Vasa nějak nepohodl s hanzovním městem Lübeck, které dodávalo do Švédska sůl. Švédi tedy byli postaveni před otázku, jak sledě uchovávat bez použití soli a zvolili fermentaci. A pak se nějak stalo, že to Švédům zachutnalo, a tak se tradice v podstatě shnilých sleďů uchovala až dodnes.

Velkým mínusem této lahůdky je jeho vůně, no ono se to vůbec vůní nazvat nedá, řekněme raději pach, nebo ještě lépe strašný smrad! Ale opravdu hrozný. Na internetu tu koluje spoustu veselých historek, jak si někdo otevřel plechovku se zkvašenými sledi, a zničil si oblečení. Nejvíc se mi líbí příhoda o tom, jak švédský hokejový tým zničil těmito rybkami své i soupeřovy dresy a zápas v důsledku zápachu musel být odložen, dresy zlikvidovány, škody nedozírné.


Osobně jsem sledě neochutnala, a upřímně po tom ani nějak zvlášť netoužím, protože jsem je jednou cítila, a to mi bohatě stačilo. Byli jste někdy u moře, a našli na břehu vyvrhnutou mrtvou rybu, co tam zrála aspoň den na slunci? Tak to je ono! Ale ještě trochu umocněné a koncentrované. A další věc, co mě od požití této delikatesy odrazuje, je to, že následující týden po konzumaci páchnete jako pravý mořský vlk ze škuneru (a to nemám teď namysli rum). Že to příliš neladí s voňavkou od Diora nemusím, myslím, zdůrazňovat.

Pokud Švédi surströmming jedí, činí tak většinou v srpnu a v září, kdy se do obchodů dostává nová várka na jaře nalovených a naložených sleďů. Tradičně se pojídá mandlovými brambůrkami, a s cibulí, k tomu ještě přikusují chléb. Zapíjí se kořalkou. Zvyklostně se konzerva neotvírá doma, ale někde venku, nejčastěji tedy na chatě či na lodi, prostě na čerstvém vzduchu.

Jsou ale místa kam s konzervou fermentovaných rybiček v vstoupit nesmíte - například do letadla. Zkvašené rybky mají zákaz vstupu nejen na palubu, ale i do zavazadlového prostoru. Je to i proto, že sledi v plechovce nadále kvasí, a plechovka by mohla v důsledku toho vybouchnout. Výbuch samotný by až tak problematický nebyl, ale umíte si představit ty následky na oblečení, zavazadlech,... a já sama si myslím, že pokud by to pilot neučinil sám dobrovolně, posádka a cestující by ho jistě donutili k nouzovému přistání.

Také my máme ve smlouvě k používání bytu dodatek, že zde nebudeme lahůdkové rybky konzumovat. Všichni to naštěstí dodržují (ono by případné vystopování pachatele přestupku bylo jednoduché). Tím lze také odpovědět na otázku jednoho mého čtenáře, totiž kde se na internetu dají surströmming koupit - odpověď zní nikde, protože nesmí do letadla a většina expedičních firem se také této "biologické zbrani" z dálky vyhýbá.

Takže pokud chcete tuto lahůdku ochutnat nezbude vám, než se na sklonku léta vypravit do Švédska. Je zajímavé, že Švédi této dobrůtce neholdují až tak jak si představujeme, a zkvašení sledi se pomalu stávají spíše nostalgickou vzpomínkou na mládí starší generace. Velmi často se jimi krmí cizinci, kteří prostě TY SURSTRÖMMING chtějí mermomocí zkusit. Ve valné většině případů, zůstane u jedné ochutnávky.

A co vy? Chtěli byste shnilé sledě ochutnat?

Aktualizace: Zapátrala jsem na webu hlouběji, a přece jenom jsem objevila jednoho odvážného německého online prodejce. Takže pokud chcete surströmming ochutnat klikněte sem. Za necelých 10 EUR mohou být vaše. Výrobce je ovšem nejistý.