Červenec 2012

Co mají Švédi proti jahodové zmrzlině?

27. července 2012 v 15:34 | Janah |  Výkřiky
Zavádím novou rubriku "Výkřiky", ve které se vás budu ptát na spoustu věcí ohledně Švédů a Švédska. Někdy budu znát správnou odpověď, někdy zase ne, někdy budu chtít znát váš názor na určitou věc, jindy budu žádat vaši radu nebo pomoc s rozluštěním nějaké zdejší záhady (víc hlav víc ví) . Nebudou to běžné články, spíš jen takové výkřiky.

A dnes tu máme první výkřik - Co proboha Švédi mají proti jahodové zmrzlině? Za pojmenování nové rubriky, vlastně může můj každoroční výkřik nad nabídkou mrazicích pultů v supermarketech - mají je tu všechny, myslím zmrzliny, jen ne tu čistě jahodovou! Koupíte lesní jahody se smetanou, najdete i zahradní jahody smíchané se smetanovou zmrzlinou, ale čistě jahodovou zmrzlinu? Nikdy! Dokonce ani sorbet!


Prodávají tu veškerý sortiment firmy z obrázku, nevedou tu jen tu jahodovou! Jedinou čistě jahodovou zmrzlinu, co jsem tu objevila, byla zmrzlina z tofu, omylem jsem si ji koupila, a věřte mi, že to není nic, na co bych s CHUTÍ vzpomínala.

Protože se podle mého jedná o jev v Evropě ojedinělý, žádám vás o pomoc- proč se ve Švédsku neprodává čistě jahodová zmrzlina? Nenapadá vás, proč by to tak mohlo být? Jsem zvědavá na vaše komentáře.

Podotýkám, že správnou odpověď neznám a s důvodem absence jahodové zmrzliny si lámu hlavu celý svůj pobyt.