Březen 2010

Vaflový den

25. března 2010 v 20:13 | Janah |  Recepty
Není to zase až tak dávno, kdy jsem vám popisovala ve svém článku Tučný den
svátek spojený s pojídáním žemlí, a už jsem narazila na další, opět spojený s konzumací sladkého - dnes (25.března) Švédi slaví Vaflový den - Våffeldagen.

Zdá se, že Švédové k pojídání dobrůtek využívají každou příležitost, neboť tento den má zajímavý původ. Vznikl tak, že se původně slavil jako Zvěstování panny Marie, a s vaflemi neměl vůbec nic společného. Snad jen trochu název: Vårfrudagen (čti vórfrudágen), a to časem zmutovalo do zvukově podobného Våffeldagen (čti vófeldágen), a když už se tam ty vafle vloudily, tak je v tento den začali také jíst.

vafle
Je to velmi stará tradice, kterou většina Švédů ctí, ale prý asi 70% z nich neví vlastně proč. Vy to ovšem už víte, a abyste nezůstali pozadu ani s tou konzumací, můžete si vafle udělat hned teď podle švédského oblíbeného receptu:


Švédské vafle

4dl mouky (opět používají špaldovou, ale lze i normální polohrubou nebo směs celozrnné s polohrubou, jak je libo)
1lžičku prášku do pečiva
1lžičku soli
5dl mléka
2vejce
100g rozpuštěného másla

Všechny přísady řádně promícháme a přiměřené množství nalejeme do vaflovače. Pečeme do růžova. Nelekejte se toho, že těsto je tekutější, na vafle to má jen žádoucí vliv.

Pokud je chcete servírovat ve švédském stylu, tak nejoblíbenější jsou tu s jahodovým džemem a šlehačkou. Pánové prý dávají přednost šunce se sýrem a s lžičkou kysané smetany.

Vafle ve vaflovači
Tak vám přeji hezký vaflový den.

Kam s ním?

14. března 2010 v 15:52 | Janah
Tak asi jsem se už trošku polepšila (viz můj předchozí článek: Já už budu hodná!)
protože počasí už se polepšilo nepatrně také - přes noc mrzne, ale přes den se teplota vyšplhá až na 2 nebo 3°C a většinou svítí sluníčko.

Je tedy nabíledni, že přes den sníh trochu utaje, a přes noc zmrzne. Že to po ránu klouže by nebyl až takový problém, hlavní je, že taje velké množství sněhu. Je možná dobře, že nijak rychle, ale na druhou stranu...

Začali si stěžovat obchodníci z centra města, že mají málo zákazníků, neboť se k nim přes ty haldy sněhu nemůžou dostat. Opravdu si při průchodu městem připadám trochu jako na cvičáku: nahoru, dolů, skluz a rychle se zachytit. Rozhodně nic pro straší a fyzicky méně zdatné osoby.

Také řidiči se do centra neradi vydávají, silnice se v důsledku sněhu zúžily skoro na polovinu, přes haldy sněhu je špatně vidět a není kam se uhnout.Takže parkovací domy zejí prázdnotou, místa venku jsou nedostupná.


Nebyli by to Švédové, aby se s tím nesnažili něco udělat - opravdu poctivě odhrnují každou odtátou vrstvičku, vzniklé hromady sněhu odvážejí. Teď ale nastal problém, že není už moc kam. Řeka je malá a sama o sobě už dost přeplněná vodou z roztálého sněhu, každé volné prostranství v okolí města je sněhem zavezeno.

Odklízeči sněhu se ale přesto snaží každou vytvořenou hromadu rozebrat a umožnit tak její rychlejší tání. Je fakt, že takové ty zbylé "ledové kupy", co občas ještě v dubnu, květnu krášlí naše města, tu nenajdete. Sníh se tu dokonce sundává i ze střech, to samozřejmě i kvůli bezpečí.

MY všichni tady, stejně jako v Čechách, bychom už byli rádi, kdyby vykoukla zeleň a sníh konečně už zmizel. Tak uvidíme, kam to s tím počasím tady dospěje. Doufám, že to nebude jako v Čechách, kde jakmile sníh odtál, tak zase nový napadnul. Nemusíme tady zase kopírovat všechno!

A jako poslední bod sněhového zpravodajství jednoduchá hádanka: Co je to?